fbpx

DOFINANSOWANIE DO WYMIANY PIECA

Na tej stronie dowiesz się jak uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca z programu Czyste Powietrze. Sprawdź na co możesz uzyskać dotację oraz jak to zrobić

Na jakie źródła ciepła można uzyskać dofinansowanie?

Podstawowym wymogiem skorzystania z dotacji na wymianę pieca jest wymiana starego źródła ciepła (kopciucha). Wnioskując o dotację na nowe źródło ciepła deklarujemy, że w budynku po przeprowadzeniu inwestycji nie będzie znajdować się żadne źródło ciepła niespełniające wymagań programu Czyste Powietrze. Jeżeli decydujemy się na wymianę starego pieca, możemy wybrać jedno z ekologicznych źródeł ciepła.

Czyste Powietrze – dotowane źródła ciepła:

Kliknij w interesujące Cię źródło ciepła powyżej, aby dowiedzieć się więcej. 

To, jakie źródło ciepła wybierzemy w ramach dotacji na wymianę pieca zależy od preferencji jak i indywidualnej sytuacji wnioskodawcy. Nie w każdej sytuacji można zamontować poszczególne źródło ciepła. Poniżej postaramy się opisać podlegające dofinansowaniu na piec.

pomoc w uzyskaniu dotacji

Załatwimy wszystkie formalności za Ciebie. Otrzymasz gwarancję przyznania dofinansowania.

DOFINANSOWANIE DO PIECA GAZOWEGO

Ogrzewanie gazowe to aktualnie najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w domach jednorodzinnych. Kocioł gazowy jest bezobsługowy oraz pozwala na utrzymywanie w domu stałej temperatury. 

Wysokość dotacji na ogrzewanie gazowe zależna jest zarówno od tego czy kwalifikujemy się do dofinansowania na poziomie podstawowym czy podwyższonym oraz tego czy nasza inwestycja kwalifikuje się jako kocioł gazowy czy kotłownia gazowa.

Nasza inwestycja zostanie zakwalifikowana jako realizacja kotłowni gazowej jeżeli nasz budynek nie posiada przyłącza gazowego. W przypadku gdy w budynku znajduje się przyłącze gazowe oraz jest podpisana umowa z gazownią, inwestycja będzie potraktowana jako dofinansowanie do pieca gazowego

Dofinansowanie do kotłowni gazowej (nowe przyłącze gazowe):

Dofinansowanie do pieca gazowego w przypadku gdy inwestycja obejmuje wykonanie przyłącza gazowego. 

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 6.750 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 11.250 zł dotacji

W ramach dotacji na kotłownie gazową można uzyskać dotację także do montażu kotła gazowego wraz z osprzętem, układem odprowadzania spalin, zbiornikiem CWU (ciepła woda użytkowa) oraz wykonanie przyłącza gazowego wraz z projektem.

Kliknij „Jak uzyskać dotacje”sprawdź jak uzyskać dofinansowanie!

Dotacja na kocioł gazowy (istniejące przyłącze gazowe):

Dofinansowanie do pieca gazowego w przypadku gdy w budynku posiadamy już przyłącze gazowe. 

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 4.500 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 9.000 zł dotacji

W ramach dofinansowania na piec gazowy można uzyskać dotację także do montażu kotła gazowego wraz z osprzętem, układem odprowadzania spalin oraz zbiornikiem CWU (ciepła woda użytkowa). W przypadku montażu kotła zasilanego z butli na gaz – jej zakup także stanowi koszt kwalifikowany. 

Kliknij „Jak uzyskać dotacje” i sprawdź jak uzyskać dofinansowanie!

DOTACJA DO POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to najszybciej rozwijające się rozwiązanie idealnie przystosowane do ogrzewania domu jednorodzinnego. Bardzo dynamiczny rozwój rynku pomp ciepła związany jest z niewielkim kosztem ogrzewania oraz ekologią. 

Dotacja do pompy ciepła przysługuje bez dodatkowych wymagań. Jest to rozwiązanie szczególnie premiowane w programie Czyste Powietrze, w związku z czym dofinansowanie do pompy ciepła jest wyższe niż dla innych inwestycji. 

Kwota dotacji jaką można otrzymać zależna jest od tego czy kwalifikujemy się do podstawowego czy podwyższonego poziomu dofinansowania oraz klasy efektywności energetycznej pompy ciepła. Na rynku można znaleźć pompy ciepła o klasie efektywności energetycznej od A+ do A+++. W dotacji na pompę ciepła premiowane są te o wyższych klasach efektywności energetycznej. 

Dofinansowanie do pompy ciepła klasy A+

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 9 000 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 18 000 zł dotacji

Dofinansowanie do pompy ciepła klasy A++

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 13 500 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 18 000 zł dotacji

Kliknij „Jak uzyskać dotacje” i sprawdź jak uzyskać dofinansowanie!

DOFINANSOWANIE DO KOTŁA NA PELLET

Pellet jest paliwem odnawialnym i ekologicznym, produkowanym z trocin, które są następnie prasowane do granulatu. Nowoczesne kotły na pellet są w pełni automatyczne, wymagają tylko okresowego dorzucenia paliwa. Z tego powodu są często wybierane tam, gdzie nie dociera gaz.

Korzystając z programu Czyste Powietrze mamy możliwość wyboru dofinansowania do pieca na pellet. Nie jest to jednak źródło ciepła, które możemy zainstalować w każdej sytuacji. Nie uzyskamy dofinansowania na kocioł na pellet jeżeli dom posiada przyłącze do sieci gazowej. W takiej sytuacji brak jest możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie do programu Czyste Powietrze na kotły na paliwo stałe, w tym pellet. 

Decydując się na kocioł na pellet, poziom dofinansowania jaki możemy uzyskać zależny jest od progu dofinansowania, do którego się kwalifikujemy. Poza samym kotłem na pellet, dofinansowaniu podlega także usługa montażu kotła, system odprowadzania spalin, niezbędny osprzęt i armatura oraz zbiornik cwu na ciepłą wodę użytkową. 

Dofinansowanie do kotła na pellet

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 6 000 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 12 000 zł dotacji

Dofinansowanie do kotła na pellet o podwyższonym standardzie

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 9 000 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 12 000 zł dotacji

DOTACJA DO KOTŁA NA EKOGROSZEK

Piec na ekogroszek to klasyka w ogrzewaniu polskich domów. Coraz więcej produkowanych kotłów jest w pełni automatycznych co gwarantuje wygodę użytkowania. 

Dofinansowanie do pieca na ekogroszek w ramach programu Czyste Powietrze dostępne jest pod pewnymi warunkami. Aby móc skorzystać z dotacji na ekogroszek dom nie może posiadać przyłącza gazowego. W przeciwnym wypadku nie można uzyskać dotacji na wymianę starego pieca na kocioł na paliwo stałe, w tym ekogroszek i pellet. 

Aby skorzystać z dotacji do kotła na ekogroszek należy go zamontować do 31.12.2021 roku. 

Poziom dofinansowania zależny jest głównie od tego, czy kwalifikujemy się do podstawowego czy podwyższonego poziomu dofinansowania.

Dofinansowanie do kotła na ekogroszek

Poziom podstawowy dofinansowania:
do 3 000 zł dotacji

Poziom podwyższony dofinansowania:
do 6 000 zł dotacji

Jak uzyskać dofinansowanie?

Aby uzyskać dotację w ramach programu Czyste Powietrze niezbędne jest przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z określonymi załącznikami. Wniosek taki należy przesłać do odpowiedniego dla miejsca inwestycji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (WFOŚiGW).

Przez sporządzeniem wniosku należy w każdym przypadku zapoznać się z regulaminami programu. Cała dokumentacja programu Czyste Powietrze to ponad 100 stron, warto jednak zapoznać się z całością aby mieć pewność, że wniosek został sporządzony poprawnie. Formularz wniosku „przyjmie wszystko” a błąd merytoryczny może spowodować odrzucenie wniosku nawet na etapie wypłaty dotacji. 

Jeżeli planujesz złożyć wniosek o dofinansowanie – nie musisz przedzierać się przez to samodzielnie. Możesz skorzystać z naszej pomocy przy pozyskaniu dofinansowania. Pomogliśmy ponad 2500 osobom uzyskać około 40 milionów złotych dotacji z programu Czyste Powietrze. Każdy nasz wniosek objęty jest gwarancją przyznania dotacji.

Zadzwoń do nas, sprawdzimy czy możesz skorzystać z Czystego Powietrza oraz doradzimy w zakresie doboru zakresu inwestycji. Pracujemy w godzinach 9:00-17:00, w piątki 8:00 – 16:00. Poza godzinami pracy prosimy o przesłanie formularza kontaktowego, oddzwonimy!

DawidJ
DawidJ
Read More
Jestem bardzo zadowolony z usług tej firmy. Bardzo dobry kontakt z doradcą, pomógł w sporządzeniu wniosku i rozwiał wszystkie wątpliwości. Wszystko szybko, sprawnie i profesjonalnie:) Polecam!
Dominika W.
Dominika W.
Read More
Kochani, jeśli czujecie się nie na siłach, aby podjąć się wypełnienia prawidłowo dokumentacji dotyczącej dofinansowania, to polecam z czystym sumieniem firmę Dotosfera! Pełen profesjonalizm. Indywidualne podejście do klienta. Przemiła obsługa. Pani Ulu bardzo dziękujemy! Jesteśmy zadowoleni z pracy z Panią 🙂
Kamil S.
Kamil S.
Read More
Profesjonalna obsługa. Miałem kontakt z Panią Agnieszką. Pomogła mi na każdym etapie składania wniosku. Oczywiście dotacja została przyznana. Polecam serdecznie. Warto!
Kinga M.
Kinga M.
Read More
Indywidualne podejście do każdego klienta, pomoc w każdej sprawie szybko i sprawnie załatwienie sprawy. Bardzo dziękujemy!
Mikołaj K.
Mikołaj K.
Read More
Profesjonalna obsługa elektroniczna i telefoniczna. Szybka reakcja na bieżące zmiany. Wniosek jednokrotnie złożony bez koniecznych poprawek. Polecam.
Eliasz G.
Eliasz G.
Read More
Współpraca z tą firmą to przyjemność. Szczególne podziękowania dla P. Eweliny za profesjonalizm w swoim fachu, przede wszystkim doświadczenie oraz kulturę osobistą. Polecam każdemu kto potrzebuje fachowej pomocy przy uzyskaniu dotacji. Dziękuję i pozdrawiam!
Previous
Next

Sprawdź nasz pozostałe opinie lub przejdź na naszą stronę firmową. 

Prześlij formularz - skontaktujemy się!